Logo 3. ZŠ Kolín

Základní škola Kolín IV., Prokopa Velikého 633
zskolin@iol.cz 321 720 808

Souboj kontinentů – atletika

Souboj kontinentů – atletika

V pátek 1.6.2018 se naši žáci ze 4. a 5. tříd zúčastnili doprovodného programu Mistrovství ČR v atletických vícebojích, které probíhalo na kolínském stadionu od 1. do 3. června. Děti tak mohly bojovat v soutěži nazvané Souboj kontinentů  v krásných modrých tričkách, která dostaly od pořadatelů jako dárek. Souboj kontinentů byla soutěž koncipovaná jako připomenutí toho, že v září tohoto roku se v Ostravě uskuteční mezinárodní Kontinentální pohár, v němž budou reprezentanti světové extratřídy bojovat za barvy svých kontinentů. Naši žáci a žákyně si mohli v kolínské obdobě tohoto závodu zazávodit ve sprinterském trojboji běhů na 60, 150 a 400 metrů. Naše škola si vylosovala jako svůj kontinent Evropu, a tedy modrou barvu. Našimi soupeři byla dále Afrika (7.ZŠ Kolín), Asie (1.ZŠ Kolín) a Amerika (2.ZŠ Kolín).

Naši reprezentanti dokázali v celkovém součtu porazit všechny ostatní školy – kontinenty – a vybojovali krásný velký pohár za první místo a navíc k tomu dostali maskota pro celou školu, medaile a drobné věcné ceny. Bylo krásné sledovat, jak se všichni opravdu moc snaží, abychom zvítězili. Do soutěže byly započítány všechny výsledky jednotlivců, takže důležité bodíky do našeho bodového součtu přinesli jak ti nejlepší na prvních místech, tak i další v pořadí.

Výsledky soutěže družstev:

  1. místo – 3.ZŠ Kolín – 568,5 bodů
  2. místo – 7.ZŠ Kolín – 532,5 bodů
  3. místo – 1.ZŠ Kolín – 384,5 bodů
  4. místo – 2.ZŠ Kolín – 317,5 bodů

 

Za školu reprezentovali: Sarah Hargreaves, Amálie Schederová, Eliška Sukdoláková, Kamila Bartlová, Sabina Němečková, Adéle Havlíková, Daniel Ráž, Vít Musil, Ondřej Jánský, David Uhlíř, Michal Charouzek a Dominik Hřebejk.

Dílčí vítězství v jednotlivých disciplínách si odnesli tito závodníci:

400 m – shodné 1. místo Sarah Hargreaves a Amálie Schederová (obě stejný čas 73,96 s), 60 m Sarah Hargreaves (9,26 s), 60 m Michal Charouzek (9,23 s) a 150 m Sarah Haregreaves (22,94 s).

Gratulaci a poděkování si zaslouží ale všichni členové týmu a moc Vám děkuji za skvělou reprezentaci!
Mgr. Antonín Morávek