Kolínská řepařská drážka

3. května 2022 žáci IV. B a IV. C navštívili Kolínskou řepařskou drážku. Ráno s obavami, jaké bude počasí, protože trochu poprchávalo, jsme vyrazili od školy na autobusové nádraží. Odtud jsme se k řepařské drážce, bývalé šlechtické úzkorozchodné malodráze v Sendražicích, svezli linkovým autobusem. Cesta nám ušetřila pěkných pár kroků. Když jsme dorazili na místo, jako by se tam zastavil čas. Krásné nástupiště s unikátní váhou na zavazadla, stylovým občerstvením a nádhernou mašinou s dřevěnými vagónky, ve kterých byly lavičky k sezení, jako by nás mělo odvézt ze Sendražic za Harrym a Hermionou do Bradavic. Na místě nás také čekala milá paní průvodčí s červenou čepicí a plácačkou v ruce. Po jejím milém přivítání a svolení se děti rozběhly zabrat nejlepší místa a vyfotit si tu zelenou dřevěnou krásku. Po třech zahoukáních pan přednosta – což byl pán, který mašinku řídil, ale byl rád, když mu tak děti říkají – zavelel a jelo se.
Krásnou krajinou směrem na Býchory jsme potkali perníkovou chaloupku, vodníka, Babu Jagu a také dvě krásné srnky. Právě zvířátka nás na tento úžasný výlet přivedla. Kolínská řepařská drážka totiž vyhlásila výtvarnou soutěž s názvem „Zvířata kolem řepařské drážky,“ které se obě naše třídy zúčastnily a namalovaly obrázky. Odměnou pro děti bylo, že zde jejich výtvory byly vystaveny, a tak jsme se na ně přijeli podívat. Ani jsme nečekali, jak krásné to tu bude, ale o to jsme byli nadšenější. Když jsme mašinou dorazili na konečnou do Býchor, čekal tam na nás pěkný zábavný park se stezkou odvahy a stylovým nádražním posezením, kde děti posvačily a pořádně se vyřádily. 
Zpáteční cestu jsme si zpestřili procházkou tamní přírodou; prošli jsme po žluté stezce kolem rybníka až na zastávku Mlýnek, kde už na nás čekal pan přednosta, a pádili jsme zpět na nádraží. Když jsme se vrátili, paní průvodčí nás provedla muzeem a ukázala nám naše vystavené obrázky. To děti moc potěšilo. Čas se nám krátil, a tak jsme se, ač neradi, museli s tím malebným pohádkovým nádražím a spanilou mašinou rozloučit a přesedlat zpátky na moderní autobus. Zpátky do reality. Ranní obavy ze špatného počasí byly ty tam, a dokonce se na nás usmálo i sluníčko. 
Příspěvek byl publikován v rubrice Fotogalerie, Ze života školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.