Provoz školy od 6.12.2021

Vážení rodiče,
S účinností ode dne 6. prosince od 00:00 hod. se mění mimořádné opatření ze dne 27. října 2021, č.j. MZDR 14600/2021-20/MIN/KAN, a to tak, že preventivní testování ve školách pokračuje od 6.prosince 2021 a pak následně každé pondělí. Pokud nebude prvním vyučovacím dnem v týdnu pondělí, provede se preventivní testování první vyučovací den v týdnu.
Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září, s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS.
Testovat se bude antigenními testy, které budou standartně distribuovány státem do  škol.
Testování není bariérové, proto pokud se děti, žáci nebo zaměstnanci neprokáží OTN, mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu (zaměstnanci jsou povinni v tomto případě nosit ochranu úst a nosu i ve venkovních prostorech)
 Výjimky z povinnosti k testování jsou stejné jako v září ( očkování, do 180 dní po prodělání nemoci, zdravotní důvody potvrzené lékařem a při činnosti, jejíž charakter to neumožňuje).
Průběh testování bude obdobný jako při plošném screeningovém testování v září,  viz web edu.cz
https://www.edu.cz/covid-19/testovani-ve-skolstvi/.
 
Děkujeme za součinnost a pochopení.
Vedení školy
Příspěvek byl publikován v rubrice Ze života školy. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.